Kanada Doları parasal Genişleme Korkuları Kenarları Aşağı

Riskten kaçınma bir ebb rağmen, Kanada Doları yine düşüyor. Ocak ayında $1.18 yüksek dokunmaktan yana, Loonie şekilde aşağı zikzak çizdi ve $1.25 dolaştı vardır. 31 Mart üçüncü üç aylık düşüş sona erdi.

(Nedeniyle ekonomik faktörler düşüşte olan) Japon Yeni hariç, hemen hemen her para birimi ABD Doları karşısında son haftalarda arttı. Borsa mitingler risk toleransı genel bir pikap eşliğinde ve yatırımcılar geri varlıklar ve kredi krizinin en kötü döneminde bırakıldığını para içine kazık vardır. Kanada Doları neden, o zaman, bu miting dışında tutulmuştur?

Yatırımcılar dipsiz Kanada ekonomik durum odaklanmak için hatalı olamaz. Birkaç göstergeleri alıntı istihdam, kamu ve özel harcamaları ve inşaat tüm hızı endişe verici çekiliyorlar. Sonuç olarak, “ülkenin ekonomisini, dünyanın en büyük sekizinci, yüzde 8,5 yıllık bir hızla ilk çeyreğinde küçültmek, en azından 1961 yılından bu yana en büyük düşüş olacak.” Resmi dünya genelinde aynı derecede acımasız olduğu göz önüne alındığında, ancak, başka bir açıklaması olmalı.

Kanada durgunluk mücadele için daha fazla para basma ABD'NİN daha hafif bir sürüm ve İNGİLTERE strateji kabul edecektir “ilan eden Kanada Merkez Bankası Başkanı Mark Carney işaret, kafa.” Yumuşatılmış için parasal genişleme “olarak adlandırılan,” böyle bir politika, doğrudan kredi piyasaları ve tahvil piyasalarına nakit enjekte içerir, likidite yaratma ve ekonomiyi canlandırmanın çift amaçlı.

Para basma enflasyon daha aşağı yol açacaktır endişe, özellikle döviz yatırımcıları arasında olduğunu. Benzer politikaları ABD, İNGİLTERE ve İsviçre Merkez Bankaları tarafından açıklandığında, örneğin, paralarını anında düştü. Bir tüccar bir deyişle, “emsal sağ para bir saç kesimi var.” Kanada Merkez Bankası son bir adım olarak, ve ölçülen doz sadece parasal genişleme devam olasılığı olduğunu gösteriyor muhafazakar olmak için bir üne sahip.

Buna göre, hala Kanada Doları çevredeki bazı boğa duygu. Bir analist, “Olası Enflasyon bir engel olarak Kanada Doları Düşünün,” kısmen Loonie bir emtia tabanlı para, çok güçlü emtia fiyatlarının daha güçlü bir Loonie demek “temelinde okuyucuları çağrısı bile.” Ham petrol ve ana metal fiyatları Loonie ile son derece ilişkili olduğu düşünüldüğünde, bu adil bir nokta.

“Kanada dolarının ABD doları için Temmuz ayında$1.27 C,$1.2298 C, 3 Nisan'da yüzde 3,3 düşüş, 40 ekonomistler ve analistler Bloomberg News anketinde ortalama tahmin göre.” Bu tahmin aslında alır mı öncelikle ne olursa olsun, Kanada Merkez Bankası Mark Carney ve arkadaşları bir sonraki toplantı, 23 Nisan için planlanan karar bağlıdır.

İlginizi Çekebilir: