Euro düşüş Merkez Bankaları saran

Asya Merkez Bankaları şu anda 70% USD cinsinden senet ve döviz rezervleri 2 trilyon Dolar, üzerinde tutun. USD yükselmiş değeri son birkaç yılda azalırken, Merkez Bankalar on milyarlarca dolar kayıp, göreceli olarak. Sonuç olarak, birçok diğer büyük para birimleri, örneğin Euro veya Yen gibi rezervlerini çeşitlendirme düşünmeye başladı. Aslında, geçen yıl, birçok Merkez Bankaları mevcut menkul kıymet satacak kadar ileri gitmeden ABD Hazine tahvil alımlarını yavaşlatmaya başlamıştır.

Euro çevreleyen kargaşa ile, Merkez Bankaları bu strateji yeniden gözden geçirmeye başladı. Merkez bankaları tüccarlar değildir ";" kısa vadeli döviz dalgalanmaları ile ilgili değildir. Onları ilgilendiren ne, ancak, AB ' nin geleceği çevreleyen siyasi belirsizlik gibi uzun vadeli eğilimleri vardır. AB EURO'yu terk edeceği muhtemel olmasa da, bazı ülkeler geri getirecek mümkündür. Ve bu Merkez Bankaları Euro holding için potansiyel bir sorun teşkil etmektedir. Dow Jones haber:

Ve en azından, Avrupa'da siyasi kargaşa, çeşitli, 25 üyeli grup etkili bir şekilde birleşik bir ekonomi ve ortak bir para birimi yönetebilir olup olmadığı hakkında sorular yöneltti. Kargaşa nedeniyle, merkez bankaları euro nötr "euro-döndü olumlu", Tokyo döviz satıcı söyledi.

İlginizi Çekebilir: