Brezilya Müdahalesi hakkında Gerçek Olur

Son iki yılda, Brezilya Gerçek bir kuyruklu 37'si ABD Doları karşısında değer kazandı, sadece Güney Afrika Randı için ikinci vardır. O zamandan beri kredi krizi önce bu kadar güçlü değildi ve hızla bir rekor kapanış oldu. Sadece Brezilyalı politika yapıcılar yüksek bir öncelik olmasını önlemek için yapılmış olmasaydı.


Gerçek takdir öncelikli olarak da, enflasyon ile tahrik olan yüksek faiz oranları ile tahrik ediliyor. Brezilyalı fiyatlar şimdi de Brezilya'nın konfor bölgesi Merkez Bankası üzerinde olan %6, yıllık bir hızla yükseliyor. Sonuç olarak, zaten birkaç kez bu döngü oranlarını yükseltti, bu ayın başında 50 baz puanlık zammı dahil. Gösterge Selic faiz oranını aynı düzeyde başka bir para birimi daha yüksek stratosferik 11,75'i, duruyor.

Elbette, Brezilya Banka zam oranları devam eden etkilerini kavrar. Bu kadar yüksek enflasyon ile, ancak, gerçekten bir seçeneğim yok. Ayrıca, yatırımcıları daha da fazla faiz oranı farklılıkları anlamına gelen ek zam yaptıkları, bahis vardır. Ayrıca Gerçek çevreleyen oynaklık şaşırtıcı bir eksikliği göz önüne alınınca, kesinlikle verim-aç taşımak yatırımcılar için daha da popüler bir hedef para birimi olacak.

Brezilya hükümeti, ancak, spekülasyon bu tür püskürtmek için elinden geleni yapıyor, daha Gerçek bir sürücü ve ihracat sektörünün rekabet gücünü tehdit ediyor diye. 2010 yılında sabit getirili Menkul Kıymetler yabancı yatırımlarda vergi oranı üçe katlandı, %6. Yurtdışında ödünç almak istedi yerel bankalar üzerinde inceleme artırmak. Ulusal hükümet, Gerçek üzerindeki etkisini azaltmak amacıyla, uluslararası piyasadaki borçlanma daha fazla yapmak için alınan ve doğrudan döviz rezervleri içine devam eder tevdi etti. Hükümet ayrıca yabancı sermaye için “döneminde” bir kilit kurarak kısa vadeli yatırımcılar cezalandırmayı düşünüyor.

Ve henüz, Brezilya bir ikilem içinde buluyor kendini. Ticaret dengesini olumlu olarak kalırken, cari hesap bakiyesi şimdi açığı topraklarında yerleşmiştir. Tıpkı BİZİM gibi, her ay, bu boşluğu doldurmak için yabancı yatırımcılara bağımlı remaisn oldu. Yıllık bütçe açıkları da hükümet kötü kredi yabancılaşmak istemiyor demek. Son olarak, hükümet, altyapı projeleri ve hisse senedi piyasasında portföy yatırımları meşru doğrudan yabancı yatırım çekmek istiyor.


Eğer Brezilya kararlılığı göz önünde bulundurulduğunda, zor, ama imkansız olan spekülasyon sınırlayıcı başarılı olursa – Brezilya Gerçek değişmez bir şans var. Sonuçta, Brezilya yatırım için gerekli olandan daha az tasarruf ve enflasyon Gerçek bazı doğal aşağı yönlü baskı olması gerektiği kadar yüksek. Diğer taraftan, eğer dalgalanma düşüktür ve spekülatörler (kısa 11,75% vadeli mevduat faiz oranları cazip) yeni sermaye kontrolleri etrafında bir yol bulmaya devam ederse, Merkez Bankası yükselişi önlemek için zor olacaktır. Sadece arkanıza yaslanın, zam oranları devam, ve spekülatörler kısa sürede ilgisini kaybetmesi için dua edebilir.

Şahsen, Brezilya hükümeti bir başarı ölçüsü elde etmek, en azından kısa vadede olacak bahse girerim. Para Savaşı yapan tüm gelişmekte olan piyasa ülkelerinin, Çin'den sonra en kararlı katılımcı gibi görünüyor. Bu noktada, Doların Gerçek sabitleme kısa, kazanan spekülatörler önlemek için ne gerekiyorsa yapmaya istekli olduğunu göstermiştir.

İlginizi Çekebilir: