Yen: 90 veya 95.

2009 yılında Dolar karşısında sağlıklı bir takdir sonra, Yen 2010 yılında biraz geri çekildi, 90/USD seviyesi etrafında gezinip vardır. Hala, Yen düşüyor her zaman, tüccarlar hızla 90'a kadar geri itin. Hiç düşme Yen Olacak merak etmek kolay değil.

Analistler, anormal gelişmeler bir dizi, oldukça uyumlu trend bir çeşit daha Yen direncini bağlıyor. Her şeyden önce, Japonya'ya riskten sermaye akışı yön vermiş Avrupa, borç krizi var. Mevcut paradigma altında, diğer ekonomilerin ABD, Japonya, İsviçre, bir avuç hala mali güvenli bir yer, bir 10 Euro karşısında yılın en yüksek Yen dalgalanma açıklamaya yarayan bir kavram olarak düşünülmektedir.

Bu eğilim sadece bir tane değil. Aksine, yatırımcıların AB borç fiyaskosu ve diğer krizler ciddiyetini ağırlık olarak risk sürekli ebb ve flow-hoşgörü. Riskten kaçınma son artış, zaten düşüş olduğunu aslında, bazı inanıyorum: “yatırımcılar hala sağlam iyileşme sinyalleri olan temelleri, geri dikkatlerini vardiya sonra, yen satın almak için güçlü bir nedeni var. Japonya dışında daha yüksek getirili varlıklar için temel talebi güçlü olmaya devam etmektedir.”

Bunun dışında, aynı zamanda güvenli liman para birimi oluşturduğu hakkında bazı tartışmalar ve Yen kabul edilip edilmeyeceğine. Bir yandan, Japon faiz oranları çok düşük ve para politikası daha çok kalır. Sermaye Piyasası (tam değil ama batmaz) derin ve değer sermaye koruma, Japonya makul bir seçim gibi görünüyor yatırımcılar için. Öte yandan, bu zihniyet uzun süreli siyasi belirsizlik sonucunda bir tepki ile karşı karşıya. 2009 yılında Liberal Demokrat Parti hükümetini devirme beri tarihi bir başarı – Demokrat Parti bir titreme oldu ve yeni, anlamlı politikalar uygulamıştır. Maliye Bakanı birkaç ay önce değiştirildi, üstüne üstlük, istifa ayarlanır Başbakan kendisi.

Yatırımcılar ve döviz yatırımcıları endişelendiriyor hem de belirsizlik taşıyan ticaret daimi düşman ve potansiyel yerini almasıdır. -Runner, Maliye Bakanı Naoto Kan, mevcut ön zayıf bir Yen için onun arzusunun bir sır yaptı: “prensipte Piyasaları döviz kurlarını belirlemek gerekir, ama yakından [pazarlar] izlemek ve herhangi bir aşırı yen yükselir olmayacak emin olmalıyız diye düşünüyorum.” Başbakan olarak, muhtemelen döviz piyasalarına müdahale öncekinden daha agresif olmak gerekirse yapardı.

Sermaye piyasalarına “mali piyasaları sakinleştirmek için” bir çabanın bir parçası olarak Ekle 20 Milyar dolar olacağını belki de Bay Kan'ın desteği ile, Japonya Merkez Bankası geçtiğimiz günlerde duyurdu. Merkez Bankası, görünüşe göre bazı çevrelerde devalüasyon için kod olan “deflasyon ile mücadele” konusunda kararlıdır.

Kısacası, bu yazının Başlığı yöneltilen tek gerçek soru – Japon liderlik hedeflediği döviz kuru var. Döviz değerleme her zaman bilimden çok sanattır, bu yüzden sadece belirsiz gerçekte Japonya gibi adil algılayan adil, ama aynı zamanda kuru bir oran değil. 95 Yen/Dolar Kuzey değil gibi geldi bana. 90 altında bir damla müdahale nedeni ise 90 ile 95 arasında bir şey kabul edilebilir gibi görünüyor. Şimdilik, bu müdahale tamamen vokal olmuştur; eğer hükümet onayı derecelendirme bodrumda kalır, ancak, gerçek müdahale dönüşebilir.

https://www.sfgate.com/cgi-bin/article.cgi?f=/g/a/2010/06/02/bloomberg1376-L3FFDK1A1I4H-1.DTL

İlginizi Çekebilir: