Azalan Dolar ticaret açığı gidermek için Başarısız.

İktisat teorisi ticaret dengesizliği yaşayan bir millet sonuçta dengesizliği düzeltmek hangi para birimini ayarlama, tanık gösterir. Kanıt 18 ay para birimi değer kaybetmeye başladıktan sonra bu ‘düzeltme’ genellikle oluşur göstermiştir. Bu durumda, astronomik 650 Milyar dolarlık ABD cari hesap açığı 18 ay USD değer kaybetmeye başladı sonra gerilemiş olmalıdır. Ancak, USD birkaç yıl önce bir düşüş eğilimi başladı ve ABD ticaret açığının daralması belirtileri göstermiştir.

Analistler, ekonomik bir anomali BİZİ savunarak bu olayı açıklamaya çalıştı. İlk olarak, ABD Ticaret önemli bir bölümünü farklı ülkelerde bulunan ABD şirketleri arasında yer alıyor. Ticaret bu tür mikroekonomik faktörlere dayanır ve döviz kurları şartına bağlı değildir. İkinci olarak, Amerikalı tüketiciler dünyadaki en büyük pazardır. Böylece, yabancı şirketler azalan bir ABD dolarına kadar döviz kuru değişiklikleri azaltmak ve pazar payını korumak olarak orantılı olarak fiyatları düşürerek, fiyata tepki gösterdi. Wall Street Journal raporları:

Olası pazar payı kesilmiş çünkü ithalatçılar düşen bir dolar dengelemek için fiyatları yükseltmek için tereddütlü. Bu da, ana yolu düşen bir para biriminin kısa devreleri ithalatı frenlemek gerekiyordu.

İlginizi Çekebilir: