G7 Forex Rezervleri Vardiya Açar

Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, (merkez bankaları tarafından tutulan) dünyanın döviz rezervleri son on yılda adeta bir patlama yaşandı. (Özellikle Çin!) iken gelişmekte olan piyasalar bu büyüme çoğunluğu oluşturmuştur, bu yakında değişecek bulgular var. Çin'in rezerv birikimi gelişmiş ekonomilerin rezerv artırmak için ayarlanır ederken yavaş olarak ayarlanır.


Geçmişte, gelişmiş ülkelerin merkez bankaları idareli sadece rezerv birikmiş, ve aslında, bu büyümenin ne kadar Japonya tarafından talep edilebilir. Bu bir sır değil. Gelişmekte olan ekonominin merkez bankaları tarafından tutarken, rezervlerinin en gelişmiş ekonomi para cinsinden vardır. Bu ucuz sermaye bol kaynağı sağlanması, (yani ABD!) hem de ekonomik büyüme ve uzun ömürlü cari hesap açıkları destek vardır. Buna ek olarak, gelişmiş ekonomi Merkez Bankası döviz pazar karışmak onları önleyen ve döviz rezervleri biriktirme ihtiyacını kadında olan ekonomik ortodoksluk, doğru yontmak eğilimindedir. Gelişmekte olan ekonomiler, diğer yandan, esas sürücü büyümesi için ihracata bağlıdır. Sonuç olarak, birçok rekabet gücünü korumak amacıyla paralarının tutarak aşağıya doğru sürülür. Çin bir aşırı bu alınmış, Yuan değerinin üzerinde katı kontrol egzersiz ve döviz rezervleri 3 trilyon dolar birikim gerekli olduğu.

Bu eğilim 2010 yılında henüz yatışmış değil) sözde para savaşları (kuruluşundan hızlandırdı. Ekonomik iyileşme teşvik etmek için öncelikle birbirleriyle rekabet, gelişmekte olan ekonomiler yabancı para çok büyük miktarda satın aldı. Normalde müdahale etmeyin, Güney Amerika ve Asya'dan birçok ülke de çizilmiş olduğunu. Sonuç yukarıdaki tabloda da görüleceği üzere, döviz rezervleri çok büyük bir birikim vardı.

Zaten bu olgu, kendisi ters başladığının kanıtıdır. Gelişmiş ekonomilerin para birimi savaşları olarak katıldığı ilk düşünün. Japonya'nın rezervleri 1.1 Trilyon dolardan fazla arttı. İsviçre Frangı savunmak için harcanan 200 Milyar dolar ve Güney Kore Kazandı tutmaya çalışırken, son beş yılda harcanan 300 Milyar dolardan fazla var. (BOE) İngiltere Merkez Bankası son zamanlarda (çoğunluk hangi yaldızlı alımları doğru imzalanmasını olan rezervlerini yeniden inşa etmek için planlarını açıkladı. (ECB) Avrupa Merkez Bankası benzer planlarını açıkladı, ve Kanada ve ABD Federal Rezerv Bankası tarafından katıldı olabilir.

Gelişmiş ekonomiler birkaç nedenden dolayı döviz rezervleri gerekir. Öncelikle, artık enflasyonist yan etkileri nedeniyle döviz kurlarını düşürmek için parasal genişleme güvenebilirsiniz. G7 ihtiyaç olduğunda üyelerini korumak için hareket edecek ikinci, Japonya adına son eşgüdümlü müdahale gösterdi. Son olarak, siyasi güçlerin iş ve üretim çıkış yavaş zorlayıcı gelişmiş ekonomileri ve bu daha rekabetçi döviz kurları gerektirir.

Gelişmekte olan ekonomiler, bu arada, kontrolsüz rezerv birikimi ne sürdürülebilir ne de uygun olduğunu fark etmeye başlamıştır. Öncelikle, bu rezervler yönetmek zor olabilir. Müdahale özgür değildir, ve döviz kuru ve yatırım kayıpları bir yerde dikkate alınmalıdır. İkincisi, devam eden müdahale, iç sanayinin birçok zararlı yan, yani enflasyon ve şike var. Son olarak, ekonomi paranın değer kazanması gelişmekte olan kaçınılmaz. Sürekli müdahale yalnızca kaçınılmaz olanı forestalls ve sıcak para bitmeyen spekülasyon ve girişleri davet ediyor.

Döviz yatırımcıları bu değişim için kendilerini pozisyon olabilir yolu vardır. Olarak gelişmekte olan piyasa ekonomileri engellenmiş olacak (ya da daha kötüsü, satmak) gelişmiş ekonomi para talep rezervlerini önemli bir kaynak birikimi durdurmak. Bu gelişmiş ekonomi meslektaşlarına karşı gelişen piyasa para birimlerinin geniş tabanlı takdir hızlandıracaktır. Aynı zamanda, nasıl rezervlerinin kompozisyonu diyeceğiz değişikliği çok emin değilim. Euro, yen ve pound ciddi mali sorunları varken varoluşsal belirsizlik tarafından rahatsız edilir. Kısa vadede, Çin Yuan çeşitli faktörler tarafından elde etmek için çok zor olduğunu meşru bir rezerv para birimi olma, yani önlenir. (Bu değişiklikleri en kısa sürede, gelişmekte olan ekonomisi merkez bankaları, biriken başlayacak emin olabilirsin. Sonuçta, Çin ile ABD ile rekabet değil onlar. Dolar da kesinlikle “çirkin” bir para birimi olduğunu, ancak ABD ekonomisi, sermaye piyasaları derinliği büyüklüğü göz önüne alındığında, ve dolar takas olabilir ile likidite, seçim için yakın gelecek için devam edecek.

Kısa vadede (yani Japon yeni) gelişmiş ekonomi para birimleri kısa isteyen tüccarlar böylece G7 merkez bankaları tarafından durduruldu onlar güvenli bilgilerde yapabilirsiniz. Olumsuz kayıpları sınırlayan otomatik koymak bir seçenek var gibi. Eğer Yen düşerse, kazandınız! Eğer yen yükselirse, Japonya Merkez Bankası ve G7 adım gerekir, ve en azından kaybetmezsiniz.

İlginizi Çekebilir: