Kanadalı Loonie Boğa yatırımcıların Rekor Faiz Oranı Rağmen Kes

Bugün, Kanada Merkez Bankası resmen parasal genişleme konusundaki tutumunu açıklayarak önceki bir sözünü devam ettirdi. BOC böyle bir program için kendini işlemekle olmadığı ortaya çıktığında piyasalar kabartma büyük bir nefes aldı demek yeter. Bir analist, ” pazar her zaman para basma fikri hakkında çok endişe olmuştur...Kanada Merkez Bankası geri fikrinizi de itti Olarak, Kanada Doları kendi başına küçük bir parti veriyor, ” demişti.

Diğer bir deyişle, BOC ABD, İNGİLTERE, Japonya, ve belki de AB karşıtlarından izinden önlemek için, yeni doğrudan kredi ve Hükümet bağlama pazarlara basılmış para pompalama tarafından olur. Kanada ekonomisi hızlı bir bozulma kesinlikle değerlendirmeye göreceği aynı zamanda Banka kabul etti. Vali Mark Carney ve ark çok cilveli nicel gevşeme konu yaklaşıldı. Bir yandan, o BOC web sitesi gibi) bugünün raporu parasal genişleme varsayımsal gerektirecektir ne hakkında ayrıntılı açıklamalar içerir. Böyle bir senaryoda ekonomik projeksiyonları ile uymuyor, bu nedenle Olası kalır öte yandan, ısrar ediyorlar. Eğer,’ “olağanüstü hafifletilmesi gerek Vali Carney sözleriyle bir " büyük”.

Bu, biri de banka sadece Perşembe günü bir çerçeve koymak ve hiç bir işlem değil oldukça mümkün olduğunu “tahmin ettiği bu analistlerin beklentileri ile büyük ölçüde tutarlı.” Böyle bir politika etkili olabilir olup olmadığını parasal genişleme enflasyonist etkileri göz ardı bile belli değil. “Kurumsal tahvil piyasasını canlandırmak, daralma yayılır ve iyileştirilmesi verme düzeyleri ile, Merkez Bankası müdahalesi kendini iyileştirme gibi bir pazarda gerekli veya uygun olup olmadığı sorusu yükseltiyor.” Verilen yatırımcıların çoğu artık onların gül renkli gözlük takıyor, ancak veri kendisi için konuşur.

Aşırı iyimser ekonomik tahminler üzerine kurulu olduğu parasal genişleme önlemek olabilir BOC göre biraz şüphelidir, zaten para cephanelik birincil aracı bitkin olduğundan gibi. Bu hafta başlarında, 25% rekor düşük ilgi oranları düşürdü, hangi 4.25 yüzde oranları kesti sırasında genişleme 16 aylık bir süre, kapatma. Bankanın kendi hesabına göre, faiz oranları enflasyon artık rahatlıkla %1-3 hedef aralığı içinde olduğu gibi 2010 yılının ortasına kadar düşük kalır.

Dipsiz ekonomik durum göz önüne alındığında, enflasyon ılımlı hale getirdi Bu hiç de şaşırtıcı değil. Emtia fiyatlarının 2008 de rekor yüksekler aşağıdadır. Uzantısı tarafından toplam talep ve GSYİH, tür geri çekiliyor. Bir ekonomiste göre, ” ‘matematik musun, iyimser nasıl olursa olsun, yıllık bir zaman dilimi hakkında (tarihsel olarak normal seviyelere geri döndü) işsizlik oranı daha önce konuşuyorsun.’ ”

Yine de, tüccarlar Loonie boğa kalır. “9 Mart ayından bu yana, loonie loonie C$1.19 için Mart ayı sonuna kadar bir sonraki yıl takdir edecektir...yüzde 6.2 tırmandı, 38 ekonomistler ve Bloomberg bir ankette analistlerin medyan tahminine göre vardır.” Döviz Blog dünkü yazı dolaylı olarak emtia para birimleri için iyi bir haber, carry trade geri döndü, düşük faiz oranları değildir. Bu arada, düşük faiz oranları kurumsal borçlanma ve ev satın almaya teşvik edebilir. Para basma Merkez Bankası tercihtir, ekonomik toparlanmanın enflasyon sürükleyin olmadan açılmak bile. Belki de heyecandan haklı...

İlginizi Çekebilir: