Loonie ve Aussie Payı Düşüş Bağ

Piyasalarda belirsizlik hakim duygusu azalan bir Avustralya Doları şeklinde kendini gösterdi nasıl (Gelgit Aussie için Dönüyor) dünkü yazımda anlattım. Bugünün post, Kanada Doları ileriye doğru tartışmayı taşımak istiyorum.


Sonuç olarak, döviz piyasası şu anda ayrılmaz olarak Loonie ve Aussie davranıyorlar. Mataf.net göre, AUD/USD ve CAD/USD 92, 5 oranında korelasyon (sadece CHFUSD ve AVUSTRALYA arkasında piyasası ikinci en yüksek ticaret vardır. İki sayısal (bkz. aşağıdaki grafik) 2011 yılının en iyi kısmı ilişkili olması da yukarıdaki grafikler üstünkörü bir bakışta ayırt edilebilir.


Neden bu durumda? Görünüşe göre nedenleri bir avuç vardır. Öncelikle, hem emtia fiyatlarındaki artış Aussie ve Loonie içinde orantılı bir takdir, ABD dolarının göreceli olarak görülüyor demek “emtia para birimi” şüpheli karakterizasyon kazandık. Yıl-uzun emtia patlaması ve ani bir düşüş emtia para birimlerinde benzer hareket ile karşılık yukarıdaki grafikten görebilirsiniz. Aynı şekilde, dünkü mitinge güncel bir yıl içinde Kanada Doları en büyük bir günlük yükselişi ile çakıştı.

Bunun ötesinde, her iki para birimi için risk çekici vekiller olarak görülüyor. Avro bölgesinde kaos (mali açıdan olan, coğrafi olarak ayrı ve ekonomik krizden yalıtımlı) Loonie ve Aussie için çok az gerçek bağlantı olsa bile, iki para birimi son zamanlarda Yunanistan ' daki siyasi gelişmeler, her şeyin kendi ipuçlarını almış. Hem borç krizi ve küresel ekonomik yavaşlama doğmuştur riski yüksek hassasiyeti göz önüne alındığında, yatırımcılar temkinli Kanada Doları bahis gevşemeden tarafından cevap hiç de sürpriz değil.


Son olarak, Kanada Merkez Bankası (RBA) Avustralya Rezerv Bankası çok benzer bir durumda. Her iki Merkez Bankasının parasal sıkılaştırma döngüsünde 2010 yılında başladı, sadece 2011 yılında oran zamları askıya almak, kısa vadeli büyüme beklentileri üzerindeki belirsizlik nedeniyle. GSYİH büyüme gerçekten de, her iki ülkede de denetlenen olsa da, fiyat enflasyonu değil. Aslında, Kanada TÜFE en son iyi okumaya BOC konfor bölgesi üstünde olan %3.7 oldu. Resmi daha da karmaşık hale getiren Loonie rekor yakın olması ve BOC daha cazip tüccarlar taşımak için yapım tarafından takdir yangını körükleyecek dikkatli kalır.

Yakın vadede, o zaman daha da değer kazanması için umutları iyi değil. Para birimi yükselişi şimdi döviz piyasası, kendilerinden önce kazanılmış olabilir gibi görünüyor 2007-2008 çok sağlamdı. Parite doğru – ve ötesinde bir geri çekilme – tek gerçekçi olasılık gibi görünüyor. Eğer/küresel ekonomi istikrara kavuşunca, merkez bankaları geçtiğimiz günlerde devam ederse, ve iştah artar, (Avustralyalı) Loonie bıraktığımız yerden devam edecek emin olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: