2 1 Nefes Pound Duraklar [Kısmı]

Dolar karşısında yaklaşık %20 ' lik bir artış sonra, İngiliz Sterlini Haziran neredeyse tüm ay için rangebound, bir köşe yazarı nefes için “duraklama durumu benzetilmesi ile olmuştur.” Onun için, bu Pound kaçınılmaz yukarıya doğru yolda geçici bir dönem için uzun vadeli seviyelerine Göre, pound hala emsallerinden daha iyi bir değer olduğunu tutarlar. ‘Hala yaklaşık %10 şu anda ticaret ağırlıklı ortalaması.’ aşağıda ucuz – dedi ki: ” Diğer analistler için, ancak, bu yüzden resim-ve-kurutulmuş kesilmiş değil.

Bir dakika için, satın alma gücü paritesi hakkında unutmadan, Pound yükselişini durdurmak olabilecek çok sayıda faktör vardır. Hala kendi ayakları bulmak için mücadele olan İngiliz ekonomisi, her şeyden önce. “İNGİLTERE ekonomisi ılımlı bir sonraki yıl kurtarmak " der, OECD, yüzde 0,2 daralması, önceki bir projeksiyon ile karşılaştırıldığında göre. 3.7 oranında gayri safi yurtiçi hasıla bu yıl yüzde 4.3 düşecek, karşı Mart bir tahmin.”

Bazı ekonomik göstergeler stabilize etmek için başladı, ama en önemli iki sektör, konut ve finans, hala titrek. Herhangi bir kurtarma bankalar hala ekonomiye kredi pompa için istekli çünkü yavaş ve düzensiz olabilir “ekonomistler uyarmak.” Hangi verilerin mevcut olduğu en son ay, mortgage kredileri rekor yavaşladı, çok geride değil, tüketici kredileri ile. Konut ile ilgili olarak,”İngiltere ve Galler'de ev fiyatlarındaki yıllık düşüş Haziran ayında üst üste üçüncü ayda yavaşladı, emlak veri şirketi Hometrack göre, ama fiyatları hala bir yıl öncesine göre yüzde 8,7 düşüktü.”

Bu BOE parasal genişleme planı ve hükümetin mali teşvik ihtiyacı olan gücü ile ekonomisi sağlayacak imkanı vardır. Aynı zamanda, her iki program bir noktada reined, hükümet harcamaları durumunda er ya da geç olacaktır. İNGİLTERE ulusal borç 2010 yılına kadar GSYİH ' nın %90 ulaşacağı tahmin ile, “vergi veya kamu harcamaları düşecek bir sonraki seçimden sonra yükselmeye ve/çekeceğini düşünüyoruz Çoğu insan – Başbakan hariç, anlaşılan. Bu en azından ekonomik aktivite tutmak için tehdit edecek.” Her iki SO ve Hükümet harcamaları aslında geri teper ve (yani stagflasyon) ekonomik büyüme olmadan enflasyon yaratacak bahsetmiyorum bile. Dedi ki, “artık her zamankinden daha çaresiz hissettiğimde İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mervyn King bu genel duygu ele geçirdi. Bu 1930'lardan bu yana gördüğümüz kurtarma girdiği bir durgunluk bir durum değildir.”

Kısa, salt ekonomik açıdan, ben Sterlin için iyi görünmüyor. Ama tabi ki gerçek para, GSYİH çok daha fazlasını ifade ediyor...bu noktada ayrıntılı ve enflasyon tartışmaya faiz oranları getirip vereceğim 2 Bölüm için bizden ayrılmayın.

İlginizi Çekebilir: