Döviz Savaşa Rağmen 2 Brezilyalı Gerçek Yıllık Yüksek

Brezilya savaş davul sesi atıyor. Döviz çeşitliliği bu. Maliye Bakanı göre, “uluslararası para savaş, para, genel bir zayıflaması ortasındayız. Rekabet gücümüzü alır, çünkü bu bizi tehdit ediyor.” Kendisinin de kabul ettiği gibi, Brezilya bu savaşın kenarda oturan olmayacak. Bunun yerine, para birimi, Gerçek adına savaş yapacağız.

Brezilya'nın kaygıları belki de haklı olmadığından, Brezilya Gerçek bir 2 yılın en yüksek seviyesine ulaşarak ve inanılmaz Lehman Brothers ve küresel mali krizin ateşleme devrilmesi öncesinde daha değerli değildir. Şimdiye kadar sadece istikrar dönmeye geldik ne (bir şey varsa, bu da gösteriyor). Goldman Sachs göre Gerçek şu an dünyanın en büyük değerli para birimi. Bu Güç (PPP) Paritesi Satın alma, Brezilya şu anda dünyanın en pahalı üçüncü ülke, sadece Norveç ve İsviçre arkasında gösteren Ekonomist Big Mac Endeksi, tarafından onaylandı.

Gerçek yükseliyor nedenini anlamak zor değil. Gösterge Selic faiz oranını %10,75'dir, devlet tahvilleri daha yüksek %20 getirisi olan. Enflasyon kontrol edildikten sonra bile, bu önemli para birimleri arasında en yüksek olduğu. Ekonomisi hızla büyüyor; GSYİH, 2010 yılında %10 olarak tahmin edilmektedir. Sonuç olarak, sermaye akışı girişleri-kredi oranları kriz: “Net döviz girişlerinin toplamı 11.14 milyar -17 Eylül döneminde$, ayın ilk 10 günü içinde 2.11 milyar dolar, Salı günü ülkenin Merkez Bankası tarafından açıklanan verilere göre.” pre döndü Girişleri PetroBras, petrol şirketi (eski) devlet tarafından 70 Milyar dolarlık bir hisse senedi sunarak sürüldü. Rekor bir meblağ, ve göz göre 3 kat daha büyük haşhaş 23 Milyar Çin Ziraat Bankası sadece bir kaç ay önce gündeme$. “Eğer Petrobras anlaşma hiç olmamış gibi, bu gerçek şu anda dolar başına 1,75 civarında bir yerde ticaret,” 1.70 bugün karşılaştırıldığında olabilir. Borç ve özkaynak teklifleri ile davayı takip için acele diğer şirketlerle, nakit muhtemelen kaymaya devam edecek.

Bu yazının başında dediğim gibi, Brezilya Merkez Bankası, kol kadar çeşitli araçlar vardır. Zaten yatırımcıların Brezilya hükümeti borç için Dolar ticaret (2006 yılında askıya alındı) spot piyasadaki fazla doları satın almak için “sürpriz günlük ihale”, devam etti. Ayrıca benzer bir amaca hizmet edecek bir ters para swapları, öneriyor. Bir hükümet kaynağı ” sipariş almak, satın almak, ” dedi. Yalnız Eylül ayında alınan 1 Milyar yabancı para yaklaşık $vardır, ve gerekirse 10 Milyar dolar Egemen yatırım fonu dağıtma sözü verdi. Bu tür bir hareket için gerçek bir takvim olsa sonunda, tüm yabancı sermaye girişine (şu anda %2) vergi oranı yükselterek söz vardır.

Ne yazık ki, Brezilya hükümeti tutun aşağı Gerçek niyetini samimi ise, bu para eksik. Eylül ayında 1 Milyar dolar müdahale ile Milyar+ 20 Japonya Merkez Bankası tarafından bir gün içinde Yen aşağı tutmak için harcanan $ezilmiş oldu. Kendi ekonomilerini boyutu farkı için kontrol bile, Brezilya hala iyice outspent olmuştur. 10 Milyar dolarlık yatırım fonu Japonya ~forex 1 Trilyon dolarlık rezervleri ile karşılaştırıldığında sönük kalır. Kısacası, Brezilya tam kaçınmak akıllıca olacaktır para birimi savaşta nişan teşekküllü.

Ayrıca, Gerçek gücü daha iyi ABD Doları ve diğer G4 para birimlerinde zayıflık olarak görülebilir. Bu bağlamda, spot piyasada ABD Doları Brezilya'nın cimri alımları muhtemelen kasadan parayı kademeli göç sayacı tekrar büyüme para içine havens fazla bir şey olmayacak. Belki de, Gerçek aşağı gidecek yeri var gibi görünüyor o kadar aşırı değerli olduğunu aslında teselli alabilir.

İlginizi Çekebilir: