Yuan Neredeyse Toplam vardır

Çin Yuan üzerinde raporlarım sıklığı kuşkusuz eskisinden çok daha yüksektir. Neden? Güvensizlik diyelim. İki aydan fazla Çin para birimi değerlenir geçti ve hızla %1 takdir sonra, RMB aslında geri düştü. Bugün, Dolar karşısında .5 sadece %18 Haziran ayına göre daha yüksek duruyor. Ticaret ağırlıklı olarak, aslında 2.3% daha düşüktür. Neler oluyor?!

En önemlisi Çince kelime ve Çinli eylem arasında bir kopukluk bağlanabilir. (PBOC) Çin Halk Bankası sözde (“kuru rejimi faydaları olarak Çin'in uzun vadeli çıkarlarına hizmet...çok sanayi işbirliği ve eski kapasiteleri kaldırarak bedelinden fazla, daha esnek bir döviz Benimsiyor.”) güçlü, esnek bir Yuan desteklerken, pratikte bişey birimi engelledi. Çeşitli vesilelerle sözde RMB takdir için izin beri, döviz piyasalarında çeşitli gölge satıcıları aracılığıyla bu çok sonucu önlemek için müdahale etti.

Aslında, Çin, Güney Kore ve Japonya borç alımları artırdı, görünüşte çeşitlendirme stratejisinin bir parçası olarak, bu para birimleri üzerinde yukarı doğru baskı yapmak ama büyük ihtimalle vardır. “Çin, Bu yılın ilk yarısında Japon devlet tahvili net 1.73 trilyon yen 20,3 milyar ($) aldım, bir yıl önce 5,9 milyar 69 milyon yen ($) net satış ile karşılaştırıldığında veri Japonya Maliye Bakanlığı göster. Bu güçlü talep son haftalarda yen güçlendirilmesi önemli bir faktör olmuştur.” Bu son çeyreğinde, Çin birikmiş Milyar 81 yeni döviz rezervleri $beri geniş etkileri olabilir, ve ayrıca ABD dışında Dolar cinsinden varlıkların çeşitlendirilmesi konusunda kararlı görünüyor.


Yuan ile ilgili doğru Çin'in genel inatçılığı piyasa gözlemciler için şaşırtıcı, özellikle 2009 yılının Ocak ayından bu yana Haziran, en büyük yapı içinde yaklaşık 30 Milyar $ticaret fazlası verildi. Aslında, Çin geriye doğru hareket görülebilir. Son zamanlarda ihracatçılar hem de Yuan Çin'in döviz rezervleri üzerinde ve yukarı doğru basınç bazı rahatlatmak için beklenen olabilir: “Eğer firmalar döviz gelirlerinin teslim olmaya zorlama Varsa, o zaman takdir basınç kaynağı olan renminbi, takas olmayacak olan döviz offshore hesapları tutmak için izin veren bir pilot program başlattı.” Bu şekilde, Çin yerli yatırımcılar tarafından bile enflasyon spekülatif sermaye girişlerinin sınırı () olabilir.

Yabancı hükümetler, ABD'nin başını çektiği, hala eylem tehdit ediyorlar. Senatörler ve Kongre üyeleri bu konuda (seçim mevsimi de olsa) harp devam ediyor ve hala Çin ithalatında tarife tokatla tehdit ediyorlar. Ancak, çabalarını (Çin'in “döviz manipülatörü” etiket reddeden) Hazine ve geniş uygulama tabanlı tüm Çin ithalatında tarife görevini ihlal edecek son zamanlarda tespit ettiği, Ticaret Bakanlığı, her iki Bölümü tarafından zarar görmektedir.

Her zaman Çin'in forex politikası hakkında alaycı olmuştur, ilgi ve samimiyetsiz kendi temelinde var, ve ABD endeksli kalır aslında bu bakış açısını doğruluyor sanırım. Sonunda, Çin Uluslararası baskıya boyun eğmeyen. Sadece ekonomisini olumsuz etkiledi olmayacak algıladı sonra Yuan takdir etmek için izin verir, ve sonra, hızla buzul olacak.

İlginizi Çekebilir: