Brezilya Gerçek Kenar, Merkez Bankasının Çabalarına Rağmen

Brezilya reali, 2009 yılında dünyanın en iyi performans gösteren ülkelerden biri oldu, katı 25 oranında arttı vardır. Para birimi artık kredi kriz öncesi seviyelerine yakın bir 11 yılın en yüksek kapanış bile. Sadece altı ay önce düşünün o zaman, pek çok analist, kıyamet senaryoları, resim ve tüm kıta için para birimi devalüasyonu ve bağ varsayılan tahmin edildi, bu inanılmaz!

Para birimi yükselişi birkaç hangi temelleri topraklı olan, çeşitli faktörler tarafından desteklenmiştir. Sanki ekonomiyi sıkıca geri sağlam temellerde ise Brezilya depresyon bertaraf ettiğimiz olsa da, başlamak için değil. Ekonomisi %5 oranında ilk çeyreğinde daralan ve 2009 yılı GSYİH büyüme tahminleri hala yaygın olarak değişir, hafif bir kasılma mütevazı genişleme için. Bu arada, ekonominin ihracat, daha fazla ithalat, emtia fiyatlarındaki canlanma rağmen. “Merkez Bankası net ticaret sonucu milyar 9.89 milyar 12.72 yurtdışı ithalat ödemeleri, ihracat ve $fişleri dolar bazlı olduğunu söyledi.”

Çıkışlar toplamı milyar 29.78 $iken “yatırım girişi, bu arada, hurda milyar 33,88 ' i$.” Yatırım ve ticaret verileri arasındaki farkın Gerçek yükselişi açıklayan doğru uzun bir yol gidiyor. Risk iştahı toparlanma sayesinde, yabancılar bir kez daha çıkardılar Brezilya daha hızlı bir oranda para akıttılar. Sonuç olarak, Brezilya “Bovespa hisse senedi endeksi yüzde 51 bu yıl, dünyanın 12. en iyi yorumcu, yabancı yatırımcıların pazara Temmuz, exchange 1993 yılında veri izleme başladığından beri en çok 13.7 milyar reali hareket olarak Bloomberg tarafından izlenen, 89 tedbirler arasında arttı. Brezilya yerel tahvil dolar bazında yüzde 13,8, 2008 yılında düştükten sonra yüzde 37 döndü.” Ülkenin döviz rezervleri de yeni bir rekor kırdı, 200 Milyar dolar işareti geçmiş kabaran.

Brezilya faiz oranlarını hikayenin geri kalanını anlat. (Olası enflasyon bir ılımlılık tarafından yapılan) son on yıl içinde kademeli bir düşüş olmasına rağmen, Brezilya'nın gösterge SELİC oranı Güney Amerika'daki en yüksek olduğu, sağlıklı, siyah bir% de Arjantin'den sonra duruyor. Arjantin aksine – ve aynı derecede yüksek faiz oranları övünme dünya çapında birçok diğer ekonomileri – Brezilya yatırım için nispeten güvenli bir yer olarak algılanıyor. Batı dünyasında faiz oranları, Brezilya'nın para birimi daha fazla takdir edeceği beklentisi ile birlikte verilen, yatırımcılar geri büyüklükteki kazanmak için biraz risk kabul etmekten mutlu.

Sadece Kore Bankası gibi, Brezilya (hem döviz Blog tarafından geçen hafta profilli) İngiltere Merkez Bankası, Bankanın para onun direncini memnun değil. “Brezilya Merkez Bankası Çarşamba günü spot döviz piyasası bu ay Ağustos satın 779 milyon dolar harcandı. Ülke için 7 dolar olarak girişlerinin yerel hisse senedi ve tahvil için artan talep nedeniyle artış göstermiştir.” Bunun için 9 Milyar dolarlık toplam müdahale harcama getiriyor.

Ne yazık ki Brezilya Bankası, döviz piyasasında kuvvetleri yol kontrolü dışındadır. “Ülkeye dolar girişi bu ay Ağustos toplamı 2,2 milyar$. 7 Temmuz tüm 1.27 milyar dolar girişi ile karşılaştırıldığında.” Analistler, ikna ve yukarı Gerçek tahminlerini gözden geçirmek için yarışıyor. Bir ekonomist, tamamen hazırlıksız yakalanmış, sadece “1.8 2.5 yıl başında gelen yıl sonu gerçekten tahmin değişti. ‘Bu kriz hava için Brezilya ekonomisinin dayanıklılığı muhteşem olmuştur, ” dedi.

İlginizi Çekebilir: