Borç Varsayılan korkuları döviz Mücadeleye Girin

Sanki döviz yatırımcılarına bu günlerde endişelenecek çok olmasaydı, şimdi borç varsayılan yeni bir endişe olduğunu. Son birkaç aydır, tüm egemen mali durumu hakkındaki korkutucu bütünlüğü, finanse etmek, devam etmek ve borç servisi ülkenin ve yeteneği bir resmini küçük bölüm, bir dizi tanık olduk. Ekonomik durgunluk kurtarma içine (ya da en azından kalıcı olarak depresyon olasılığının kendisini mesafeler) hareket ederken, piyasalar büyük olasılıkla uzun vadeli doğru bakışlarını çevirmek, bu sorunu başgösteren olacak.

İnsanlar BİZDEN çok yıllık bütçe açıkları konusunda uzun yıllardır konuşuyorduk beri nereden başlayacağınızı bilmek zor. (Teşvik programları ve düşen vergi gelirleri) ekonomik krizin bir sonucu olarak, bu bütçe açıkları gerçekten harika oranlar almış. 2009 açığı bir mali yılda rekor 1.4 Trilyon dolar olan açığı 2 Milyar 300-tarih 2010 dolar civarı geldi.

Yalnız olmaktan çok uzak ABD, tabii ki, kırmızı hemen hemen her ulus (sanayileşmiş ve gelişmekte olan, hem) ile birlikte çalışıyor. Mali ihtiyatı ile bilinen Kanada, İngiltere, Japonya, Çin bile bütçe açıkları ile kayıtlar ayarlama.

Ülkelerin üçlü Bir derecelendirme önümüzdeki yıllarda notunu düşürdü karşılaşabileceği bir sonucu olarak, “Moody's...önerdi.” Yunanistan'ın borç zaten İspanya bir uyarı almış olmasına rağmen indirdi, AAA, BBB+ dan, oldu. Dubai teknik varsayılan, ama bu eski bir haber.

Bu herhangi bir sürpriz ya da yeni bile değil. Yunanistan, örneğin, kredi balonunun yüksekliği boyunca %10 bütçe açıkları koşuyordu. Balonunun patlaması ile, ancak, egemen mali sorunlar hem gittin hem açıkta da ağırlaştırdı. Ulusal hükümetler sırayla mali ev almak için ne zaman beklendiği bir zaman varsa, bu o değil.

Bu noktada, piyasaların yakın gelecek için gök yüksek bütçe açıkları kendilerini istifa etmiş görünüyor, ve şimdi yerine hükümetler düzeltmek için teşvik edin etkilerini değerlendirmek için başladı. ABD bütçe açıkları ve ulusal borç nominal olarak en yüksek olmasına rağmen, Hazine Bonosu hala global sermaye piyasaları için standart taşıyıcısı olarak kalır. Yeni Hazine sorunlar tekrar tekrar tamamen doldu, rock-bottom düşük olmasına rağmen bu noktada kanıtlıyor. “Hazine tarafından bu yıl satılan borç her 1 $için, yatırımcılar dolar 59 sent için teklifleri koymak, $1, 2008 yılında bu noktaya kadar.” En önemlisi, Çin'in en büyük alacaklı talep headliner. Kabul ediyorum, (kredi temerrüt swapları) aracılığıyla BİZE borç sigortalanması maliyeti artıyor, ama yatırımcılar genellikle BİZİM mali durumu hakkında iyimser kalır.

Atlantik'in diğer tarafında hikaye kadar iyimser değil. Yatırımcılar, Yunanistan'ın kredi notunu düşürmesine karşılık, 50 baz puan, borç verim iterek, karşılaştırılabilir Alman hükümet tahvilleri üzerinden %2,5 yaymak yükselterek. İrlanda, bu arada, bu yıl %13,2 bütçe açığı ortaya çikiyor, Avusturya ve Doğu Avrupa'da bankaların riskli kredi uygulamaları için incelemeye alıyor. Çözücü daha çok İtalya, Portekiz ve İspanya gibi ülkelerin nasıl “Avrupa için soru şimdi bu bir sonraki finansal ayakkabı düşecek yaygın olduğu bölgeler Olabilir mi?” Bir analist sordu.

Varsayılan durumunda, tahvil getirisi veya bir başak bile AB üyesi tarafından ne olacağından çok daha önemli bir soru. Teknik olarak, Avrupa Para Birliği arkasında Antlaşması “başka bir borçları varsayarak bir ülke yasaklayan ‘hiç bir kefalet-out’ maddesi var.” En azından diğer ülkelerde eğer bir üye acımasızca iflas yolunda ilerlemeye başladı böyle boş oturmak istiyorsunuz oturduğum yerden inanmak zor görünüyor. Yatırımcılar kesinlikle tüm pahasına zayıf yardımcı olan bir örtük garanti, fikri kör değildir. Euro son seansta yaşadı ise Yunan ve İspanyol tahvilleri nispeten canlı kalması açıklayabilir.

Sonra, İNGİLTERE. Dünyanın en büyük ekonomileri tüm İNGİLTERE tartışmalı boyutuna, özellikle göreli en tehlikeli finansal konumundadır. Bir yorumcu yakındı olarak, “Gerçekten de, [İNGİLTERE] hükümet bizim borçlanma maliyeti faiz oranı ile ölçülen – bir ay içinde İtalya'nın daha yüksek olabilir, bu yüzden hızla artıyor.” Borç şişirme uzak anlamsız olması, yatırımcıların gelişmişlik ve devlet borçlar enflasyona endeksli ve dolayısıyla borç devalüasyon herhangi bir kazanç ofset olacağını düşünürsek nasıl tartışmak için devam ediyor. “Bugün mali krize çözüm her zaman harcamaları kısmak, bütçe açığını azaltmak ve bizim anlamına gelir içinde yaşamayı öğrenin: olduğu gibi aynı.” diyor: Modern tarihin dayanarak, bu oldukça zor görünüyor. İngiltere, sonra, borç varsayılan ilk sanayileşmiş bir ülke haline gelebilir? Döviz pazar: not alın.

İlginizi Çekebilir: