Obama Bütçe ve Dolar

Geçen hafta, Obama Yönetiminin çok tantana için 2012 mali bütçesini yayınladı. Ne yazık ki, bütçe, artan Ulusal borç adresi için göstermelik bir çaba ve 1.1 Trilyon dolarlık bir bütçe açığı öngörüyor. Bütçe serbest döviz piyasalarında bir sıçrama yapmak için başarısız olurken, yatırımcılar geleceğe yönelik etkilerini anlamak için akıllıca olacaktır.


Bütçenin 2012 yılında 3.7 Trilyon dolar öneriyor ve 2.6 Trilyon dolar fişleri tahminleri. Her zamanki gibi, borç 250 Milyar ($) (Sosyal Güvenlik, Medicare ve Medicaid: 2 Trilyon$+) yetkileri, Savunma Milyar 760 ($) ve net faiz harcamalarının yükünü tüketmek öngörülüyor. Devlet, Eğitim, Enerji ve Gazileri Fuarlar Bölümleri neredeyse tüm diğer Bölümler ciddi kesintiler sırasında artan tahsisat alacaktır. (Daha kapsamlı arızalar için, YIL ve NY Times federal bütçe tarafından finanse edilen ve toplam ne kadar mükemmel grafik gösterimleri sunuyoruz.

Önerilen bütçe, mali 2011 için öngörülen bu inanılmaz GSYİH 1,6 Trilyon $(%11) anlamlı bir azalma temsil eden GSYİH (%7), 1.1 Trilyon dolarlık bütçe açığına izin verir. (TMK) Kongre Bütçe Ofisi, ulusal borç, sonraki 10 yıl boyunca göreceli olarak sabit kalmasını sağlayan 2014 yılında başına GSYİH ' nın %3 daha “sürdürülebilir” bir seviyeye dönmek açığı tahminleri. 2021'de başlayan, ancak hak geçirmeyi benzer şekilde yükselmeye borç neden olacak skyrocket, tahmin edilmektedir.

TMK projeksiyonlar rosy varsayımlar bir avuç dayanmaktadır. ABD ekonomisi %3+ de belirsiz bir geleceğe kadar büyüyecek öncelikle varsayar. Bütçe açığı makul faizlerle finanse edilebilen ikinci varsayar. Vergi makbuzları mevcut alçak yerden kalk ve geri tarihsel seviyelere döner üçüncü varsayar. Harcamaları devam eden ekonomik belirsizlik, yüksek işsizlik oranları, vergi kesintileri, yükselen faiz oranları, zorluk, vb., verilen gerçek açıkları daha da yüksek olacağına inanmak için nedenlerimiz var.


Aslında, ulusal borç net faiz ödemeleri Hazine oranları rekor düşük seviyelerde kaldığından, %33 gelecek yıl artacak. Eğer ekonomik toparlanma bütçe güvendiği bir şey) momentum toplar ise, risk iştahı ve faiz oranlarının yükselmesi gerekir. Yatırımcılar ABD'ye borç verme riskini azaltmak için, bir prim talep edecektir buna ek olarak, ulusal borç 2012 2009 çift muhtemelen olmayacağı gibi görünüyor. Öte yandan, Hazine Menkul kıymetler için talep güçlü kalmaya devam ediyor: “Net uzun vadeli menkul kıymet işlemlerinin milyar 65.9 Aralık ayında uzun vadeli ABD menkul $toplam satın alma gösterdi, önce 85.1 milyar $ay satın aldıktan sonra.” Birçok Merkez Bankaları net alıcı olmaya devam ediyor.

Buna ek olarak, Fed, borç gerçek değeri sönüyor, ABD hükümeti teşvik edecek bazı yorumcular var. ABD Hazine Menkul çoğunluğu korunur enflasyon olmadığı için, (~%5) yüksek enflasyon 15 yıl yarı yarıya gerçek borç yükünü azaltmak için yeterli olacaktır. Özellikle koşullu yükümlülükler için “hesap geldiğinde,” bu, hükümetin borç yükü ile uzun vadeli bir anlaşma için tek uygun yol olabilir. Daha sonra, yüksek enflasyon muhtemelen bu Hazine Bakanlığı yeni borç verme (bırak) makul faiz oranları üzerinde mevcut olan borcun çalışırken zor bir zaman olurdu verimi orantılı artar götürmek istiyorsunuz.

Bu tüm ana değişken siyasettir. Özellikle, bu bütçe hala sadece bir öneri. Gerçek bütçe altı ay, ve sadece Cumhuriyetçi Parti ile sıkı pazarlıklardan sonra onaylanması kazandı. (Ayrıca 2011 mali bütçesi olanlar hiç de geçti olmayacak olasılığı). “Ev Çoğunluk Lideri Eric Cantor, Virginia'da Cumhuriyetçi, partisinin 2012 bütçe çözünürlükte haklarınız için ‘çok cesur’ değişiklikler önereceğini söyledi.” Bu kısa bir şey değil öngörülen açıkları Göçük olmaz ve yakın iflas eşiğine doğru Sosyal Güvenlik / Medicare itmek istiyorsunuz.

Sonunda, açığın sadece ABD hükümeti için her zamanki gibi iş temsil eder. Çift dipli durgunluk engelleme, muhtemelen gerçekten kısa vadede önde gelen küresel rezerv para birimi olarak Doların durumu etkisi için yeterli olmayacak. Ancak, bunu değiştirmek için önümüzdeki on yıl içinde başlangıç, hükümet olarak da adımlar atar ya da başgösteren hakları krizi hafifletmek için hiçbir şey yapmaz. O zaman, bildiğimiz (ve finansal sistem) Doların uzun vadede kalıcılığı belli olacak.

İlginizi Çekebilir: