Çeşitlendirme hızlanıyor rezerv, ama Hala bir Oyalama

Küresel rezerv para birimi olarak Doların durumunu iki taraflı toplantılar bu hafta: G8/G20 ve BRİC de tartışma konusu oldu. Maliye bakanları Sekiz toplantı Grup gelişmelerin küresel rezerv para birimi olarak para durumunu güçlendirmek yardım ederken “(Brezilya, Hindistan, Rusya, Çin), en büyük dört gelişmekte olan ekonomiler ilk BRİC toplantıda sonuç daha da çeşitlendirilmesi rezerv keşfetmek için ortak bir karardı. Toplantıdan Lecce, İtalya'da ortaya çıkan deyim, özellikle para piyasalarında söz etmedi.”

BRİC şirket arasındaki toplantıya davet için motivasyonları biri Dolar artan muhalefeti ifade etmek olabilir. ABD, Rusya Devlet Başkanı Dmitry Medvedev de iğneledi iken oldukça doları dünya ekonomisinin istikrara kavuşturmak daha global bir rezerv para birimi olarak bölgesel bir karışımı kullanarak “Brıcs Haziran 16 toplama daha fazla mali etkisi kazanmak için teklif henüz birliğin en büyük gösterisi — 5 Haziran”dedi.

Bu çok küresel güç oyununun bir parçası olarak duruş temsil ederken, bu tutum yansıyan pragmatizm bir miktar. Sonuçta, ABD 2009 yılında 1.85 trilyon dolar açık vermesi tahmin için 10 Trilyon $kamu yakın tarafından düzenlenen toplam borç getiriyor. Bu arada, Fed – parasal genişleme planı ile – hem bu borç kolaylaştırmak ve potansiyel olarak enflasyonu körükleyecek.

Sonuç olarak, “Brıcs harcamaları düşürme ve sırayla ev almak olduğunu fark ABD koyuyoruz.” BRİC toplantı finanse tahminen olacağını ABD Hazine Bonosu satışı ile teminat gelişmiş IMF tahvil - taahhüt/teslim taahhütleri 70 Milyar dolar. “Borç Hazineleri benzer bir verim ödeyecek ve para fon sepeti, Özel çekme Hakları olarak bilinen cinsinden olacak...IMF günlük SDR değerini hesaplar, dolar, yen ve pound arasındaki euro için yüzde 34 ve geri kalan bölünmüş doğru ağırlıklı yüzde 44.”

G8, ancak, katılımcı ülkelerin adeta birbirleriyle Doları desteklemek için bir rekabet vardı. ABD borç içinde milletin güvenini sarsılmaz ve para biriminin genel durumu güvenli olduğunu “Japonya Maliye Bakanı Kaoru Yosano.” Sonra, “Asya'nın en zengin merkez bankaları Yetkilileri, son zamanlarda piyasalarda spekülasyon ABD ülke kredi notunu azaltma — bir konu silkmek ve piyasaları dengede tutmak için Satın almaya devam edeceklerini söyledi.” Aynı anda diğer BRİC üyelerine Doları aşağılamak olan Rusya bile, “dünyanın ana rezerv para birimi olarak doların rolü yakın gelecekte değiştirmek mümkün değildir”dedi.

Özellikle döviz piyasalarında ayılar gibi, çeşitli nedenlerle, pek çok analist, dikkat dağıtmak için çeşitlendirme konuşma görünümü: “ABD dolarının rezerv para statüsünün geleceğiyle ilgili şiddetli tartışmalar vadeli yön yakınlarındaki gerçek sürücüler gizliyor olabilir.” Öncelikle, çelişkili ve muğlak ifadeler uzlaşma tam bir eksikliği ortaya çıkarmak, mevcut sistemin terk edilmesi gerektiği konusunda alternatif bir sistem varsayılabilir açısından da. Eski çok yeni ve ikincisi hala tam olarak değiştirilebilir olmadığından örneğin, ne Avrupa ne de Çin Yuan uygun alternatifler sunar.

Böylece, Doların dökümü için bu tehditler aslında döviz mandal korumak için gerekli olan satın alma Dolar artış eşlik etmiştir. “Dolar zayıflık dönemleri bu nedenle resmi dolar alımları ile bir araya geldi...geçen yaz doruğa 7 trilyon dolar olan küresel rezerv birikimi dolar Mart ayından bu yana zayıflamış olarak devam ediyor.”

İkincisi ise, Merkez bankaları ve hükümetler değişiklik yapmaya karar verdik bile, uygulamak için yıl sürer. Bir analist, “rezerv para birimi evrimi tam olarak bu, bir evrim değil, bir gecede değiştirmek olacaktır,” dedi. Başka ekledi, “rezerv para birimi tercihinizi Merkez bankacılar tarafından yapılmış değildir; kendisi seçer.” Diğer bir deyişle, yatırımcılar likidite ve açıklık ile karakterize ve güçlü sermaye piyasaları tarafından desteklenen siyasetin temelinde olan para doğru akın edecek.

Bu sermaye özel yatırımcılar tarafından Merkez Bankalarının hareketleri cüce, özellikle kısa vadede akar olan üçüncü ve belki de en önemli nokta, yol açar. Merkez Bankaları ve ciddi döviz pazar tarafından büyüklükleri nedeniyle alınması gerekirken, hala cinsinden (Dolar), küresel sadece bir kısmını döviz rezervlerinde için hesap. Kısa vadede, yatırımcılar etrafında uygun olarak ödül profilleri/risk sermayesi ile devam edecek. (Karşı-üretken ve kaybedilen bir önerme olurdu Doları uzak Merkez Bankaları tarafından ani bir değişiklik olmadıysa, o zaman, yakın vadede Doların geleceği şekillendirecek bu özel sermaye akışı olur.

İlginizi Çekebilir: