Yatırımcıların En İyi Bildiği Euro.

Aynı YIL geçenlerde belirttiği gibi, Euro ile ilgili hisse senedi ve döviz piyasaları arasında tuhaf bir kopukluk var. Ayrılık, kaçınılmaz bir taraftan, Euro 2010 yılında dünyanın en kötü performans gösteren büyük para ve bazı analistler ısrar ediyorlar. Öte yandan, hisse senedi piyasası, yatırımcıların Avrupa konusunda giderek daha iyimser: “Avrupa Hisse Senetleri için outlook 2011'de olumlu olmaya devam Edeceğiz, olumlu makro bir zemin, sağlam kazançlar ve cazip değerlemeler ile.” Kim haklı?

Aslında, yatırımcıların her iki seti de haklı. Beklediğiniz gibi, borsa yatırımcıları şirket kazançları ve makroekonomik çevre üzerinde duruluyor. Bu bağlamda, AB ekonomisinin 2010 yılında genişletilmiş ucuz bir para birimi ve gevşek para politikası ile neşeli olması kesinlikle daha güçlü bir hisse senedi fiyatlarına yansıması gerekir. Öte yandan, AB borç krizi henüz bitmiş değil, ve buna göre hala EURO/ döviz kurları fiyat içine ediliyor.

Borsa yatırımcıları hakim olacağı ve bu kolektif onlara para piyasaları tarafından kabul edilecek hemen kısa vadede mümkündür. Deutsche Bank göre, “euro $1.45 gelecek yılın ilk çeyreğinin sonuna kadar yükselir, tek para alan borçlu çevre azaltmak konusunda endişeleri olabilir.” Bu arada, Çin son zamanlarda Portekizce borç 5 Milyar Euro'ya satın almak için bir söz ile Euro destek sözü verdi. (Para birimi) yatırımcılara geçici olarak varsayılan olasılığı hakkında unutmak ve yerine Avro bölgesi gelişmekte olan ekonomik iyileşme odaklanmak ikna olabilir kısa vadede, o zaman, mümkün değil.

Orta vadede, ancak, pazarları başka seçeneğim Deutsche Bank analistleri aynı ekip “euro $1.40 geri ikinci çeyreğin sonuna kadar $1.30 yıl sonuna kadar düşecek tahminleri yüzden varsayılan olasılığı, dikkatlerini dönmek olacaktır.” Örneğin, Avro bölgesi üyeleri borç 2011, İspanya ve İtalya tarafından finanse edilmesi gereken €400bn dahil olmak üzere 500 milyar euro daha fazla sorun gerekecektir. Bu bağlamda, Çin'in alımları önemsiz olma noktasına kaybolacak.

Bu arada, Moody's, İspanya ve Portekiz için daha fazla düşüşler ile İrlanda'nın ülke kredi notunu 5 seviye düşürme onun takip edebileceği konusunda uyardı. Ödeme gücü önemli bir darbe vuracak olan önemsiz durum, Yunanistan ' In notunu bump diye Fitch ekledi. Varsayılan şimdi hızla kaçan yatırımcılar yükselmeye verim ve kredi derecelendirme düşmesine neden olarak gerçekleştiren kehanet, daha fazla yatırımcı korkutan bir öz olma yolunda.

AB yanıt yatırımcıların Avrupa Finansal İstikrar Fonu ve Avrupa egemen tahvil ihracı ortak bir genişleme için zorlamaya devam ederken “-2013,” ortasından itibaren sürekli bir mekanizma kurmak olmuştur. Sonuç olarak, Ekonomi ve İş Araştırma Merkezi, Avrupa Para Birliği önümüzdeki on yıl içinde çözülür: “Eğer euro sonu yok etmezse, bu büyük ölçüde dolar paritesi karşı zayıflatıyor yıl olabilir %80 bir olasılık olduğunu çarpıcı bir tahmin yayınladı.” Zaten, spot piyasa tüccarları bir kez daha Euro için kısa bahis artıyor ve seçenekleri ticaret euro koyar doğru çarpık kalır. “

Adil olmak gerekirse, bazı analistler, borç sorunları, kredi krizi, daha doğrusu para olarak düşünmek daha iyi olduğunu ısrar etmeye devam ediyor. Ben Euro varlığını tehlikeye atmadan bu anlamda, bir çözüm (belki bir varsayılan kapsayan) tasarlanmış olduğunu söyledi. Buna ek olarak, Euro yüksek bir not 2010 bitmiş, resmen içine kat Estonya hoş. % 10 Haziran yalak onun, Aralık ayında %2'lik bir artış da dahil olmak üzere yukarıda. 2010 yılında kötü haber tüm göz önüne alındığında, bu sadece iyimser olmak için neden olabilir.

İlginizi Çekebilir: