Avustralya Doları Tükenir ve Risk ile Akar

Eğer S&P 500 ile birlikte son 12 ay içinde Avustralya Doları seyri grafik, üst üste sarsıcı. İki satır neredeyse mükemmel bir uyum içinde ve zig zag aşağıdaki grafikten görebilirsiniz. Aussie ve S&P yükselmeye ve aynı desen o süre boyunca düşüş devam etti, sadece dalgalanma derecesi değişir bu yana 2010 yılının ikinci çeyreğinde hafif bir kırılma vardı gibi görünüyor, ama bu bir yanılsamadır.


S&P 500 risk için iyi bir vekil beri Avustralya Doları yatırımcıların risk iştahını bir tezahürü olduğu söylenebilir. Riskten kaçınma yüksek iken, S&P ve Aussie düşüktü. Risk toleransı aldığında yükseldi. Bunun nasıl geldiğini çok komik. Muhtemelen en iyi kredi krizinin bir eseri olarak görülüyor, bu sayede yatırımcıların eşit olarak iki sınıfa riskli ve güvenli varlıklara bölünmüş. Avustralya Doları performansını baktığınızda, bölen sınırın diğer tarafına yerleştirilmiş olduğu gibi oldukça açıktır.

Avustralya Doları büyüme bir para birimi olduğundan bu muhtemelen adil. Döviz ve Türev ürünleri Pazarında Faaliyet Uluslararası Yerleşim (BIS) üç yıllık Merkez Bankası Anketi sadece yayımlanan Bankaya göre, Avustralya Doları şimdi (sadece G4 arkasında: Dolar, Euro, Yen, & Pound) dünyanın beşinci en çok işlem gören para birimi, İsviçre Frangı bu pozisyon gasp geçiriyor. 2010 yılında %7.6 için (%200 toplam tüm ticaret hacminin) 'dur, öncelikle forex dördüncü en popüler olan USD/AUD parite, işlem sonucunda.

Yatırımcılar biraz çelişkili açısından Avustralya Doları gördü. Hem istikrarlı ve sıvıdır, ama ekonomisini tahmin edilemez ve enflasyon genellikle ortalamanın üstünde. GSYİH büyümesi 2010 yılında %3'ü aşması tahmin ile mevcut ekonomik durum güçlüydü. (4.5%) gösterge faiz oranını sanayileşmiş dünyada en yüksek olduğu ve bu yıl sona ermeden 5% dokunabilir. Öte yandan, siyasi durum şu anda belirsiz, Başbakan ile koalisyon hükümetinde ve son istifa üretilen bir seçim için teşekkürler. Buna ek olarak, ticaret dengesini şu anda fazla iken, Temmuz ayında Çin'den azalan talep sayesinde düştü. Ben ihracat yoluyla (yüksek emtia fiyatları üzerinden doğrudan ve dolaylı olarak) pozitif GSYİH büyüme üretmek için Çin tamamen bağımlı değil analistler olup olmadığını merak ediyorum.


Sonuçta, yatırımcılar bunların hiçbirini umursamıyor. Küresel ekonominin istikrarlı olup olmadığını ve başka bir finans/kredi/ekonomik kriz meydana gelmesi olası olup olmadığını sadece değer veriyorlar. Böyle bir kriz muhtemelen Avustralya kurtaracak olsa bile, Aussie, Avustralya BİZDEN daha yatırım yapmak, örneğin riskli olarak algılandığı için kriz kokularına tarafından cezalandırılır. “Avustralya Doları ağır kalacak. Piyasalar belirsizlik sevmez,” JP Morgan özetlenmiştir.

En azından bu işimi kolaylaştırıyor olsa Aussie üzerinde hiçbir etkiye sahiptir, çünkü ne yazık ki, şu anda ticaret istatistikleri ve para politikası nüansları ayrıştırma değmez. Şimdilik, Avustralya Doları ise (başta ABD) küresel ekonomi çift dip durgunluk önlemek görünüyorsa kene olacaktır. Aksi takdirde, S&P ile aynı kaba germek için olduğunu

İlginizi Çekebilir: