Gelişmekte olan Piyasa Para birimleri 2010 yılında Düz

(Ekonomileri ve finansal piyasalar) gelişmekte olan piyasalar 2008 yılının alçak beri sahnelenen olduğunu kurtarma etkileyici. Mali piyasaların en köşelerinde, kayıpların tüm silinmiş, Menkul Kıymetler ve para sadece biraz öncesi kredi kriz seviyesinin altında işlem vardır. On iki ay öncesine göre bile, 2009 yılında, gelişmekte olan piyasa para birimlerinin performansı iyi tutar. Yıl-to-date, ancak, bu para en az takdir Ağustos özellikle zayıf bir ay için teşekkürler.

MSCI gelişmekte olan piyasa hisse senedi Endeksi şu anda yılın başından bu yana %2.5 düştü. En çok gelişmekte olan piyasa para birimleri oldukça yakından bu Endeksi takip etmek, yükselen ve aynı gün dizin olarak düşme eğiliminde olduğunu yukarıdaki grafikte görebilirsiniz. İlginçtir ki, gelişmekte olan piyasa hisse senetleri gelişmekte olan piyasa para birimlerinin daha uçucu daha fazla görünüyor. Ayrıca Malezya Emanet paketi kendisi ayrılmaya başlamış olsa da, diğerleri birbirleriyle ilişki içinde taşınmış ve tüm yıl için bile olduğunu görebilirsiniz.

Diğer taraftan, piyasa borç yükselen – (EMBI+) JP Morgan Gelişmekte olan Piyasa Tahvil Endeksi vekalet tarafından inanılmaz derecede güçlü olmuştur. Son birkaç hafta içinde hafif bir düzeltme öncesinde, dizin kuyruklu %20 son on iki ayda arttı. Yüzeyde, hisse senetleri ve tahviller arasındaki bu kesin bir çelişki bir anomali, hatta gibi görünüyor. Sonuçta, yatırımcılar gelişmekte olan piyasa para birimleri ve hisse senetleri hakkında sadece ılık bir şey ise, neden orada tahvilleri hakkında çok heyecanlanmak için olurdu.

Eğer biraz daha derin matkap varsa, ancak, her şey anlam kazanmaya başlıyor. Risk nedeniyle zayıf bir iştah, 2010 tahvilleri için olumlu bir yıl oldu, hisse senetleri pahasına vardır. Zayıf risk iştahı da G7 finansal piyasalar yardım, gelişmekte olan piyasalar pahasına olurdu, ama bu sadece durum böyle değil (MSCI gelişmekte olan piyasalar hisse senedi Endeksi yakından S&P 500 izleme gösteren aşağıdaki grafikten görebilirsiniz kabul ederdim. Aksine, bu aynı dinamik aynı anda gelişmekte olan piyasalarda dışarı oynuyor. “Bugün, borç daha iyi bir risk ayarlı getiri,” bir portföy yöneticisi Özet verir, çünkü gelişmekte olan piyasa hisse senetleri üzerinde gelişen piyasa borç tercih ediyoruz.

Borç gelince, gelişmekte olan piyasalar aslında G7 borç geride geçerli riskten koşullarına rağmen var. “Döviz borcu gelişmekte olan piyasalardaki yerel yatırım fonları net sermaye girişi 16.9 milyar dolar kadar çekti, 2007'de kaydedilen 5 milyar ABD doları fazla üçlü rekor yıllık alım var.” Bu değişim için mantıksal olarak şaşırtıcı derecede basittir: “hükümetin borç baktığımızda, her zaman karşılaştırma ve verimleri temelleri karşı zıt ediyoruz. Sadece ben ve bizim tahmini, gelişen bir ekonomi haberi — Endonezya, Malezya ve Brezilya'dan çok daha yüksek verim elde edebilirsiniz gelişmiş dünyada Hazine bir tahvil bu düşük verim neden istediğinizi bilmiyorum.”

Diğer bir deyişle, neden borç milli çift için Borç GSYİH oranları sürdürülebilir mi? ülkelerin egemen borç yatırım bu oran kazanmak ya da üçlü varken, GSYİH %100 yakın olan (ABD) bir ülkeden %6.93 kazanmak ister misiniz! Buna ek olarak, borç içinde yatırım söz konusu olduğunda, gelişmekte olan piyasa para birimlerindeki oynaklık olmaması seyreltilmiş faiz oranları engeller çünkü bir artı olarak görülen arı olabilir. Adil olmak gerekirse, temel hikayenin tamamını temsil etmemektedir: “2008'den Sonra, gerçekten dikkate likidite almak zorunda. Gelişmekte olan piyasalar kriz içinde donup ilk olacak.”

Aslında, bazı analistler zaten piyasa bu, kendilerinden önce bu konuda kazanılmış olsun, ve belki de Eylülde ticareti ciddi olarak devam ettiğinde, eğer son birkaç ay içinde yaşadığımız rahat gelişmekte olan piyasalar dünya yaz tembellik ya da güçlü bir inanç olsaydı öğreneceğiz büyük bir düzeltme karşı karşıyayız: “bu sorgulamaya başlıyorlar.” Biten tatil ve tüccarlar masalarına dönmek için ayarlanmış, o kadar uzun beklemek zorunda kalmayız.

İlginizi Çekebilir: