Reyting Düşürme Yen Ezik

Geçen hafta, S&P Japonya'nın ülke kredi notunu düşürerek, dedikodular yerine getirdi. Hareket hemen “konuşma” ve “kargaşa gibi kelimeler ile dolu manşetler yol açtı” ve analistlerin büyük bir düzeltmenin başlangıcı, Ocak ayında tahmin ettiğim gibi tahmin etmişti. Fırtınanın dinmesini beklemek için bu hikayeyi yazabilmek için önce birkaç gün beklemeye karar verdim. Yaptığıma memnunum, daha fazla dilenci açıklaması slayt Yen inatçı reddetmesi beri!

Geriye dönüp baktığımda, o günkü işlem seansında Yen %1 düşüş herhangi bir standartlarına göre mütevazı, olağanüstü olarak nitelendirmek için finansal medya girişimi rağmen. Amortisman döviz piyasası düşürme etkisini tam olarak sindirmek için bir şans vardı sonra ciddi olarak başlayacak olan Yen düşüş oldukça sıradan olduğunu kabul eden analistler bile savundu. New York Mellon Bankası Simon Derrick, kıdemli döviz Stratejisti Wall Street Journal söyledi, “eğer New York'ta açık ile ilgili yen zayıflık ikinci bir dalga daha gelirse hiç şaşırmam.”

Bu düşüşün büyük bir sıçrama yapmak için beklerdik olduğu kadar, olmadı neden için açıklamalar bir çift vardır. Ben yakın gelecekte daha fazla olur herhangi bir risk olmadığını öncelikle, hareket nispeten mütevazı idi – AA - AA – için-ve S&P belirtti. İkinci olarak, Ocak ayı ortasında açıkladığım gibi, derecelendirme kesti söylentileri bir süredir dolaşan edilmiştir. Japon hükümeti, mali dipsiz devletin baktığınızda derecelendirme kuruluşları gerçeğe uyanmasının önce, gerçekten sadece bir zaman meselesiydi. Japon kamu borcu bu yıl GSYİH kuyruklu 204'ü ulaşması bekleniyor, ve S&P göre, sorunu çözmek için hiçbir “tutarlı bir strateji” vardır.

En önemlisi, (~%95) Japonya'nın borç çoğunluğunun herhangi bir yabancı sermaye kaçışı etkisi son derece sınırlı olurdu anlamına gelir yerli yatırımcılar tarafından yapılmaktadır. Nedeniyle kalıcı düşük faiz oranları, Japon koruyucular ama Japon devlet tahvili paralarını saklamak için, bu dönem pek azaltması sonucunda toplam kaç seçenek var ve hala olağanüstü düşük.

Bu durum değişecek mi söylemek zor. Bir yandan, Japon yatırımcıların önemli bir kısmı evde para tutmak kaybeden bir öneri olduğunu kabul etmek gibi görünüyor. “Japonya Merkez Bankası ' na göre, bireylerin yabancı para birimi mevduat Japon bankalarda Kasım ayı sonuna geçen yıl düzenlenen 58.87 4, 83 milyar trilyon yen ($), bir yıl öncesine göre %2,8 ve Merkez Bankası verileri sağlayarak, 1999 Nisan ayından bu yana en yüksek.” Nedeniyle yaşlanan bir nüfus için, risk iştahı arttı ve verim farklılıkları tanımakta ve bu eğilim yakın gelecekte de devam etmesi öngörülüyor.


Diğer taraftan, bu sermaye çıkışı tüm mutlaka zaten taşımak ticaret rağmen güçlü kalmış olan Yen, yansıtılır. Belki de Japon ekonomisi göz ardı edilmiştir. Cari hesap fazlasının daralması belirtileri göstermiş olsa da, yine de bir fazlalık kalır. Japon şirketleri yükselen Yen ile uyum ya da maliyetleri düşürerek ya da yurt dışında üretim kayması muktedir olduğunu kanıtlamıştır çünkü belki de bu. Japon bireysel yatırımcılar yurt dışına para hareket ederken, Japon şirketleri eve kar akışı iltica ediyor.

Şahsen, benim son yazılan ve Yen 2011 yılında amorti edecek prognoz benim yaptığım ise iddiaları duruyorum. Düzeltme tutuşturmak için bir derecelendirme düşürme daha fazla zaman alacak sanırım. Belki Japonya Bankadan başka bir müdahale ters yönde hareket alacak...ama bu başka bir günün konusu.

İlginizi Çekebilir: