Çin ABD Hazine Petrol & Çeşitlendirmek Satın almak isteyen

ABD Hazine verimleri Federal Rezerv Ocak ayında (ve böylece mortgage oranları uzun vadeli faiz oranları basılı tutun, konut fiyatları yavaş ve kontrollü iyi için umut yardımcı olmak için uzun vadeli ABD hükümetinin Hazine Bonosu satın alma imkanı ilan ederken düşük deflasyonist bir dönemde cazip yatırım fırsatları eksikliği kısmen vadeli ve uzun-kısa vadeli genelinde düzenlenen olmuştur.

Yelpazenin diğer ucunda, ABD hükümeti oradan buradan birkaç milyar kabul etmeye istekli her büyük finans kurumu kurtardığın ve baskı overdrive Pres yapıyor.

Sonunda bu John Williams tarafından geçen Ağustos ayında açıklandığı gibi enflasyona neden olur:

Mal veya ürün arz fazlası genellikle fiyat üzerinde olumsuz baskı yansıyor, ve aynı para için de geçerlidir. Para kaynağı aşırı değer düşürmeye yol açar, aksi halde enflasyon olarak bilinen değerinde bir düşüş. Para arzı genel olarak ekonomik aktivite bir destek olduğu, ayrıca fiyatlar ve enflasyon nihai belirleyicisidir. Şu anda, yakın-M3 en geniş ABD para ölçü rekor yüksek yıllık büyüme önümüzdeki yıl enflasyonda önemli bir sorun olduğunu ortaya koyuyor.

Çin rezervlerini yılında yaklaşık 2 trilyon Dolar var, 2/3 onları kabaca ABD Doları cinsinden olmak. Enflasyonun kendi ekonomisini yavaş ve önümüzdeki riski görerek, Çin hükümeti ABD Doları uzağa sabit emtia, özellikle petrol rezervlerini biraz kayma görünüyor. Marketwatch raporları:

Çin ABD Hazinenin gelen holdinglerin çeşitlendirmek için bir itme bir parçası olarak ham petrol satın almak için, yayınlanan bir rapora göre, yabancı rezervleri dokunun planlarını düşünüyor.

ABD ekonomik teşvik önlemleri finanse etmek için devlet tahvili büyük miktarda verilmesi ile Çinli yetkililer, Hazine fiyatların düşmesi riskine karşı korunmak için arıyoruz.

2004 yılından bu yana ulusal petrol stoğu inşa edilmiş, Çin, gelecek yıl bir ilk adım olarak 100 milyon varil petrol toplamayı hedefliyor, Japon iş günlük Nikkei bildirdi.

Bu sadece yavaşlatmak için denemek için jawboning olabilir presler baskı, ama daha fazla ise, ABD Doları algılanan değeri üzerinde önemli bir etkiye sahip, özellikle öngörülen 2009 yılı GSYİH cari 1.75 trilyon dolar açığı – tam 12.3% ışığında olabilir. BİZİ Eğer yabancıların ABD Doları güvenini kaybederse, enflasyon ve faiz oranları kesinlikle keskin tarihi lows onların BİZİ hazineleri ortaya çıkardı ve repriced Ücretsiz “risk” risk olarak hareket edecektir.

İlginizi Çekebilir: